חסר רכיב

פרויקט כפתור

16/10/2017

מזמינים אתכן - משפחות יקרות 
לפעילות של פרויקט כפתור בקיבוץ גן שמואל!
הפעילות תתקיים ביום שבת ה-28.10 בשעה 10:00 
יחד עם חניכי כפתור מפתח תקווה ותועבר על ידי צוות כפתור


מה זה כפתור?

כפתור תופר פתרונות חברתיים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים בדגש על מוגבלות שכלית התפתחותית. הפרויקט בא לאוויר העולם בעקבות הצורך למצוא מענה לילדים שאין להם אלטרנטיבה לשעות הפנאי.

מתוך הצורך הזה יצרנו קבוצות חברתיות - שיקנו להם כישורי חיים, קשר עם ילדים מיוחדים אחרים, יכולת להשתלב בקבוצה והכרות עם העולם הסובב אותם והקהילה. 
הקבוצות של כפתור יוצאות החוצה. הילדים שלנו משחקים בגן השעשועים, הולכים לסופר, אוכלים גלידה, נוסעים ברכבת.

התוכן במפגשים שלנו אינו מקרי. יש מאחוריו מחשבה סדורה ורציונל. כפתור היא יותר מקבוצת הווי ובידור. היא מסגרת לימודית, חינוכית ומעצימה עבור הילדים שזקוקים לחיזוק הזה יותר מכל.

כפתור בא לשנות. לשנות תפיסה. לשנות את המערכת. לשנות את מסלול החיים של ילדים והורים. כפתור מחליף את התחושה של הורה שהשמיים נפלו עליו בעוצמה של קבוצה של אנשים שעוזרים זה לזה למשוך את עגלת חייהם ולהביא איכות ותוכן לחיי ילדיהם.

במהלך השנה הפרויקט פועל במתכונת של קבוצות חברתיות- הקבוצה נפגשת אחת לשבוע אחר הצהריים. בין הפעילויות של הקבוצה החברתית - ביקור בספריה העירונית, מפגשי בית מארח (בכל פעם אצל חניך אחר), סדנאות בישול, מפגש בקהילה (קולנוע, באולינג, גלידריה ועוד)
כמו כן בחגים ובחופשים הפעילות היא במתכונת של קייטנות בשעות הבוקר וקייטנת הקיץ מתקיימת בין התאריכים 16-29.8.
*כפתור מוכר כמשפחת הקלה מטעם עמותת עזר מציון.

כיום כפתור פועל מזה כארבע שנים בפתח תקווה, ומעניק אלטרנטיבה משמעותית לילדים ולמשפחות מאזור המרכז, השרון והשפלה. אך כפתור הוא לא מקום אחד. הוא מודל. אפשר וצריך ורצוי להעתיק אותו. להפיץ אותו. להשתמש בו כדי להביא את השינוי לחייהם של משפחות, של ילדים שמגיע להם יותר.
רוצים לקחת חלק בשינוי הזה? להביא אותו לקהילה שלכם, למשפחה, לחברים שלכם? אנחנו רוצים לעזור. בואו לדבר איתנו, להכיר אותנו.

בסוף השבוע של ה27-28.10 חניכי וצוות כפתור פתח תקווה יגיעו לנופשון בקיבוץ גן שמואל המופק על ידי גלי, חברת צוות וחברת הקיבוץ.
אנחנו רואים בכך הזדמנות לחשוף את הפרויקט למשפחות האזור, שבעתיד הקרוב יוכלו להנות ממנו, כאשר יוקם באזור ויהווה מענה ואלטרנטיבה עבורן.

משפחות אשר מעוניינות להגיע ולהשתתף בפעילות מתבקשות להירשם מראש.
הרשמה ופרטים נוספים בטלפונים הבאים:

גלי- 0545235860
עדי- 0546889150

***בתאריך 1.11.17 יתקיים בקיבוץ גן שמואל מפגש חשיפה אודות פרויקט כפתור אליו מוזמנים להגיע הורים, אנשי חינוך וטיפול וכל המעוניין להכיר אותנו. מייל נוסף בנושא ישלח בהמשך***

כמובן שניתן לבקר אותנו גם בפייסבוק - כפתור

מצפים ונרגשים להכיר אתכם!
בברכה,
צוות כפתור

חסר רכיב