חסר רכיב

אדר בנימין (בנקו)

אדר בנימין (בנקו)
טז' אדר ב' תרצ"ה - ו' אלול תשמ"א
21/7/1934 - 25/9/1986
נולד ביגוסלביה. הגיע לארץ בשנת 1944 כילד גולה.התחנך בקבוצת "אורן". היה תלמיד מבריק והצטיין בציור, משחק, ספורט ועוד. בבגרותו היה מדריך נערץ של/קבוצת ,ארז". למד היסטוריה בסמינר ,אורנים" ומיד בלט בכישוריו הרבים. היה מורה אהוב בתי/כון "מבואות עירון". בחייו הבוגרים היה פובליציסט שכתב ולימד. היה עורך עתון "על המשמר" וכתב בעיתון התנועה "חותם". כתב את הספר "מפלגה אחת ושתי דרכים", שלא יצא לאור בחייו. איש עקרוונות שלא ויתר על דעתו למרות חילוקי הדעות משותפיו לדרך.הוציא ספר "מפלגה אחת ושתי דרכים" שלא הספיק לראותו יוצא לאור. השאיר חמישה ילדים - טל, יניב, ואורן, אסף ותום.
יהיה זכרו ברוך

מספרת אחותו יהודית סגולי
כאשר הגעתי לעין שמר בגיל 8, יחד עם קבוצה של עוד 4 ילדים מיוגוסלביה, ביניהם גם אחי בנקו (היינו ילדי הגולה הראשונים שהגיעו לקיבוץ ללא הורים), אספו את כל חברת הילדים והציגו אותנו בפניהם. כשהגיע תורי להציג את עצמי, מה שידעתי בעברית זה לשיר ולרקוד, כמובן, את השיר:
"אצל חיפה יש כרמל שם בארץ ישראל"...
וכך חיפה והכרמל התקשרו אצלי לקשר ראשוני עם המדינה, וייצגו עבורי את ישראל.

כל השנים של ילדות נעורים ובגרות, אחרי מה שעברנו, ידעתי והאמנתי שהנה הגעתי לארץ שלנו, כאן נחיה בשקט. אף אחד לא ירדוף אותנו יותר, כאן נוכל לגדל משפחות רב דוריות, סוף סוף יש לנו מולדת שלנו.

אבל בשנים האחרונות אני כל הזמן תוהה האומנם?
ותמיד עולות בראשי מילים משירה של רחל המשוררת: "ההיית או חלמתי חלום"?

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב