קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

מטה התרבות בתנועה הקיבוצית נרתם 'לתת באהבה' לקיבוצי הנגב המערבי

עוד בטרם שככו רעמי הרקטות והפצמ"רים עם סיום מבצע "שומר החומות", נרתם מטה התרבות של התנועה הקיבוצית לגיוס אמנים, מופעים ופעילויות הפגה לטובת קיבוצי "הנגב המערבי, שכמו בכל סבב, היו הם אלה שספגו את מרבית האש והפגיעות
 חברי להקת החברים של נחום מרקידים את הקהילה בכרמיה
חברי להקת החברים של נחום מרקידים את הקהילה בכרמיה

עשרות אמנים, מפעילים, מציגים ומטפלי רפואה אלטרנטיבית נענו לפנייה ושובצו להפעלות והופעות במגוון קיבוצים שתושביהם חזרו לביתם לאחר "גלות כפויה" בימי הלחימה. המטה הקים "בנק התנדבויות" מתחומי האמנות המגוונים שבאמצעותו הותאמו הפעילויות לבקשות מנהלי התרבות ובכך אפשרו למשפחות ולמבוגרים הזדמנות להתכנס, לנשום ביחד ולאזור כוחות .

לדברי ריקי רז, מנהלת מטה התרבות: "מכתבי התודה וההערכה שהתקבלו מצביעים על התרומה של פעילויות אלה לחיזוק הקהילות והחזרה המדורגת 'לשגרה' מבורכת".

יעל אלמקייס, מנהלת התרבות בכרמיה כתבה: "במילה אחת... וואוו! 'החברים של נחום' ממש ממש מקסימים, אין דברים כאלה!!! נהננו מאוד מהמופע! תודה רבה לך ולתנועה הקיבוצית שאפשרתם לנו להתאוורר משבועיים לא קלים, להנות, לקפוץ ולהתפרק כי זה בדיוק מה שהחבר'ה בכרמיה היו צריכים... תודה שאתם עוטפים אותנו באהבה ובתמיכה. תודה על האוזן הקשבת והייעוץ, על כל העזרה והנתינה. מאחלת לכולנו שקט ונחת, עשייה ושגרה".

נאווה גל, מנהלת התרבות ביד מרדכי, ציינה בקבוצת מנהלי התרבות: "זכינו לקבל 4 מטפלות שיאצו מקיבוץ שריד פינקו את חברי הקיבוץ בטיפולים . איזו אחוות קיבוצים! תודות היה מדהים!".

קלייר בקשיר, מנהלת החינוך בעין השלושה, סיכמה מנקודת מבטה את החווית הצפייה בהצגת הילדים 'זרעים של אושר':  "הצגה קסומה ... בעזרת זרעים של פרח מצליחה הילדה לצבוע את סביבתה בצבעי הפרחים. הצבעים מפיחים תקווה בכל בני האדם. הילדים מאוד נהנו ושתפו פעולה".

דוד דרורי מסעד נרתם, כמו תמיד, להתנדב וכתב באתר שלו: "בקיבוץ כיסופים, למוד נפילות הפצמ"רים הרבים ב"שומר החומות", נתכנסו בבריכה צוותי הכוננות, מכבי השריפות וצח"י, ומשפחותיהן/ם, לערב של הוקרה, הודיה ופינוקים. ארוחה דשנה, תעודות הוקרה, סרט מרגש, ו... עיסויי הרגעה, פינוק ושחרור מתחים. והיה המון מה לשחרר. תודה על הזכות!".

ריקי דודאי, מנהלת התרבות בנירים, פרגנה לחברת 'פלונטר - משחקים קבוצתיים מאתגרים במרחב פתוח': "היי שלמה, רציתי לומר לך שהיה מדהים, החברים ממש נהנו תודה על זה שהגעתם וזכינו לעוד רגע של נחת ונתינה".

זוהר שמואלי כתב בהתרגשות למטה התרבות: "אני עובד סוציאלי ומטפל ברפואה משלימה, מטפל ומנחה סדנאות מדיטציה בצלילים מרפאים. במקור אני מקיבוץ מלכיה וכמי שגדל תחת איום בטחוני מתמיד בישוב צמוד גדר (לבנון) אני בהזדהות מלאה עם תושבי עוטף עזה. הנחתי סדנת מדיטציה בהתנדבות לצוות צח"י ולתושבי כפר עזה. האירוע אורגן בסיוע מחלקת התרבות של התנועה הקיבוצית... המשתתפות והמשתתפים הגיעו לאולם שיתפו פעולה והתמסרו לצלילים המרגיעים. פגשתי אנשים מקסימים, אני מוקיר להם תודה ומבטיח לחזור...".

הדר בן דוד, מנהלת התרבות בנחל עוז, שיתפה בקבוצת הווטסאפ של מנהלי התרבות "איזה ערב היה לנו אתמול, "שיר של אחרי המלחמה". הרכב הישראלי בהצגת "היהודי הנודד" בהובלת אלעד שיפוני, אסף אנג'ל וגדי אלטמן המתיקו לנו ערב של סיפורים, שירים, והרבה ישראליות מחברת. תודה לריקי רז וצוות התנועה הקיבוצית על שגרה שמחוץ לשגרה. שנדע ימים טובים".

ואלעד שיפוני, כתב בדף הפייסבוק של המופע 'היהודי הנודד': "יצאנו אתמול לעוטף, הישראלי הנודד בהרכב מקיבוץ מגל (על מלא) להופיע מול חברינו בקיבוץ נחל עוז. תודה לתנועה הקיבוצית שיזמו קול קורא להתנדב ביישובי העוטף אחרי סבב הלחימה האחרון. וכמובן גם לשותפיי המוכשרים מקיבוץ מגל גדי אלטמן ואסף אנגל שמיד נרתמו למשימה".

עוד יופיעו בהתנדבות בשבועות הקרובים:

כיסופים - להקת .past perfect 

יד מרדכי – 'רוקדים - נרקודה' ריקודי עם לכל הקהילה עם דוד מישר.

ארז - לכבוד פתיחת החופש הגדול ההצגה 'מעגל הגיר' - בעיבוד אקטואלי לתיאטרון רחוב באוויר הפתוח של קבוצת התיאטרון" אורתו-דה".

כפר עזה - להקת 'עומרי נובל והאצילים'.

חולית - מופע משירי הארץ ענת עוגן (יגור) ואלכס רייצס.

חסר רכיב