חצר הראשונים קיבוץ עין שמר

בקיבוץ עין שמר אשר נמצא במרחק נסיעה קצר ממרכז מסחרי אלון עין שמר , קיסריה, בנימינה, חדרה, כרכור ופרדס חנה. חצר הראשונים מורכבת ממספר מבנים הכוללים מבנים מקוריים ושחזורים של מבנים של החצר המקורית של קיבוץ עין שמר, בית האבן, צריף המגורים , סככת כלים חקלאיים, מגדל המים, באר וחדר האוכל המקורי. במופע אור קולי קליל תצפו בהיסטוריה של הקיבוץ שלאחריו הסבר רציני ומשעשע כאחד על אורח החיים באותה התקופה על ידי מדריכי המקום.

מוזיאון "חצר ראשונים" של קיבוץ עין שמר נמצא באותה החצר שבה הוקם הקיבוץ בשנות העשרים של המאה הקודמת. המוזאון מספר את סיפורם של הקיבוצים בארץ ישראל מימיהם הראשונים ועד השינויים מרחיקי הלכת שעוברים עליהם בימינו.​

​​​​​​​חוויה שווה אלף מילים
​המבקרים מוזמנים למפגש חווייתי עם היבטים שונים של חיי הקיבוץ באמצעו​ת הדרכות, צפייה בסרטים וסיורים באזורי המגורים, התעשייה והחקלאות, ובהתנסות אישית באורח החיים החלוצי, עם הבגדים, הכלים והמכונות של אותם הימים; דרך קציר החיטה ואפיית הלחם במאפייה המשוחזרת של ראשית ימי הקיבוץ, בנסיעה בעגלה רתומה לטרקטור ובביצוע מגוון של משימות שמילאו את ימיהם – ואת לילותיהם - של החלוצים.​

למה לצפות?
התגובה הנפוצה ביותר של המבקרים בחצר הראשונים של קיבוץ עין שמר היא “לא ציפינו למקום כזה…היה גדוש בפעילות…נהנינו ואפילו נשאר טעם של עוד…המקום מדהים!…”. כאשר תגיעו לחצר הראשונים , כ 5 דקות נסיעה צפונה ממרכז מסחרי גן שמואל, מצפה לכם קיבוץ ירוק ומזמין, שדות זהובים ושלווה. בתוך כל זה ממוקמת חצר הראשונים שם נתחיל את ההרפתקה.

חצר הראשונים מורכבת ממספר מבנים הכוללים מבנים מקוריים ושחזורים של מבנים של החצר המקורית של קיבוץ עין שמר, בית האבן, צריף המגורים , סככת כלים חקלאיים, מגדל המים, באר וחדר האוכל המקורי. במופע אור קולי קליל תצפו בהיסטוריה של הקיבוץ שלאחריו הסבר רציני ומשעשע כאחד על אורח החיים באותה התקופה על ידי מדריכי המקום.

נצא לאפות לחמניות בתנור לבנים עתיק אותם נקבל לאכול חמות מהתנור וכן לנסיעה בקיבוץ עם עגלת נוסעים רתומה לטרקטור, נבקר ברפת נמשיך לתחנת הרכבת הטורקית בה נצא למסע מסביב לשדות הקיבוץ עד התחנה הסופית שם נרד ונסובב יחדיו את הרכבת (נשמע קשה?!…).

אם טרם ביקרתם באתר חצר הראשונים בקיבוץ עין שמר, צרו קשר אתנו עוד היום ותכינו את החברים, אנו נסייע לכם לתכנן פעילות אטרקיבית במיוחד לילדים, נוער ומבוגרים כאחד. אורחים מחו”ל? חווית הקיבוץ מומלצת מאוד למבקרים מחו”ל.

מבקרים מישראל ומכל העולם מעידים כי הביקור בחצר הראשונים של קיבוץ עין שמר – חוויה ייחודית, שונה ומרתקת שפשוט אסור לפספס!

טופס ליצירת קשר

אנא מלא את הטופס לפניך ונחזור אליך בהקדם

נא להסתפק בקבצים

קוד ביטחון