תגובות
  הוספה

  מייל המגיב כותרת פעולות  

ניקולס ינטיאן, ברלין 21.02.16 – י״ב באדר א׳ תשע״ו
אתר עין שמר
24/05/2020 12:24

אני הכרתי את אלי בזמן שהיה שליח השה״צ בשווייץ בשנים 1968-1971. הוא היה דמות כריזמטית עם כושר אינטלקטואלי אדיר שהשפיעה עלי רבות. לא אשכח אותו לעולם. אני משתתף בצער אישתו הדסה ושני בניו שחר וזוהר. יהיה זכרו ברוך.

 

דוד הרש מלוזן, שוויץ.
אתר עין שמר
24/05/2020 12:23

בצער רב שמעתי על פטירתו של אלי רוטמן. כשבגיל 18 הייתי בהתמודדות קשה עם אבי, אלי גישר ביננו ואפשר לי בכך לצאת מן הבית בלי לנתק את הקשר. כמדריך וראש קן הייתי קרוב מאוד לאלי. כשנסענו ביחד לחפש בתים למחנות, התווכחנו על כל הנושאים האפשריים: המהפכה הרוסית, לנין, הסתירות של הקפיטליזם, תנועת הקיבוצים כדוגמה ליצירה סוציאליסטית.

כשהכנו תוכניות למחנה החורף, אלי העביר לנו שיעורי היסטוריה: הדרכים המובילות לירושלים, תחילת הציונות, וכו', ובזמן המחנה אלי מילא גם תפקיד של פסיכולוג כדי להרגיע את החברים המתבגרים. אני אזכר בו כאישיות חזקה עם תרבות פוליטית וידע היסטורי אדירים. תנחומים להדסה, לשחר ולזוהר גם מאשתי דניאלה. דוד הרש מלוזן, שוויץ.

 

אנג'לה ינטיאן - קיבוץ ברעם
אתר עין שמר
24/05/2020 12:22

אני מצטרפת לדבריו של אחי.

אלי רוטמן היווה עבורי דוגמה של חבר קיבוץ מהזן הישן.

ביתו תמיד היה פתוח עבורי ובשנים הראשונות שלי בארץ הרבתי לבקר אצל משפחת רוטמן.

התקבלתי תמיד בחום ובאהבה ובהמון סבלנות ופתיחות.

יהיה זכרו ברוך.

אנג'לה ינטיאן

קיבוץ ברעם

 

מרק (ויקו) הרש – קיבוץ סאסא
אתר עין שמר
24/05/2020 12:18

את אלי רוטמן הכרתי גם בקן ציריך של השומר הצעיר. הוא עשה לי רושם ענק מהידע האדיר וטוהר המידות שהוא גילם עבורנו. אבי ז"ל לא הרשה לי להצטרף לתנועת השומר הצעיר, מתוך חשש שזו תנועה קומוניסטית שתהלל את ברית המועצות, אך אלי רוטמן שכנע אותו לאחר אין ספור שיחות שהתנועה היא ערכית על פי הערכים הטהורים של הציונות , הסוציאליזם וההגשמה במסגרת התנועה הקיבוצית. אלי פתח לי את העיניים וגרם לי לחלום על חיים בארץ ישראל ,בתוך קיבוץ המבוסס על שיוויון , אחווה ועשיה משותפת.

אלי היה גם מורה יוצא מן הכלל, שניתח איתנו טקסטים סבוכים של בר בורוחוב , פינסקר, א.ד. גורדון ועוד בשפה מובנת וקשר את תורתם למציאות שלנו דאז.

תמיד נשארנו בקשר וביתם של אלי והדסה רוטמן היה פתוח בכל עת לחניכיהם לשעבר אפילו אחרי שנים רבות!

נזכור את יום הולדת 80 של אלי רוטמן, בו הגיעו חניכיו של פעם לכבד אותו ולהביע את אהבתם למורה דרך שהוא תמיד היה.

 

יהי זכרו ברוך! תנחומים לכל המשפחה.

 

מרק (ויקו) הרש – קיבוץ סאסא