קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

תערוכה 'מדפיסים 2020' - בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות (פתיחה מחר!)

02/09/2020
תערוכה

תערוכת הדפס של בוגרי קורס ההדפס של המרכז המשותף לאמנות

לאירוע פייסבוק מתעדכן הצטרפו אלינו ושתפו כאן

__________________________________

פתיחה  الافتتاح  Opening

חמישי   الخميس  Thursday

3.9.20 , 20:00

__________________________________

 

על התערוכה:

מדפיסים 2020

תערוכת הדפס של בוגרי קורס ההדפס של המרכז המשותף לאמנות

מנחה : משה רואס

תחום ההדפס עובר תמורה משמעותית בשנים האחרונות, סדנאות הדפס אייקוניות הלכו נסגרו בשנים האחרונות. ההדפס הוא תחום הנטוע עמוק בהתפתחות ההיסטורית של אמנות וחולש על העולם כולו. הוא זה יצר את האבן הראשונה ביכולת השכפול ומכאן את היכולת ליצור ואריאציות שונות מתוך מקור יחיד.
שורשיו נטועים באמנות המלאכה, אך זרועותיו נמתחו מזמן אל על אל עולמות האמנות הפלסטית, דרך הופעתן של מכונות שכפול והשימוש בהן בעבודות באמנות, אמנות הפופ ארט של אנדי וורהול ונוספים ועד לשימוש הרב תחומי בעידן הפוסט מודרניסטי. הדפס היום הוא אוסף אינסופי של טכניקות ומהויות המשמשות לכל.

המרכז המשותף לאמנות גבעת חביבה בחר במהלך של פיתוח התחום המשמעותי הזה ומקיים ב-3 שנים האחרונות קורסי הדפס לצד סדנת הדפס פתוחה.

העבודות המוצגות בתערוכה הן פרי מתמשך של תהליך שעודנו מתקיים, היוצרות והיוצרים הבאים מרקעים שונים הוזמנו להתמסר לעולם ההדפס הרַבְגּוֹנִי. הקורס שהוליד את התערוכה, הניע חקירה של פעולות ואופני עבודה במדיום לצד האפשרות לספר סיפור ולצקת אותו למצע ההדפס (טקסטיל / נייר).

כל אחת מהעבודות מציעה סיפור ספציפי שחלקו גלוי וחלקו נסתר, אך כולן מבקשות מהצופה לקחת חלק ולהתעמק ולצלול לשכבות הצבע היוצרות את הדימוי , החומריות ונוכחת מלאכת הדַּפָּס.

 משה רואס.

חסר רכיב