קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

שרון ורדי משמיר ותנועות הנוער בין מקבלי "אות הנשיא להתנדבות" ה-47

13/09/2020
התנועה הקיבוצית מברכת וגאה בתנועות הנוער והבוגרים של מחנות העולים, הנוער העובד והלומד והשומר הצעיר על קבלת "אות הנשיא להתנדבות" שניתן להם על פעילותם בימי הקורונה, ובשרון ורדי חברת קיבוץ שמיר שקיבלה את האות על פעילותה למען בני נוער בסיכון בקרית שמונה לאורך שנים רבות. את אות ההוקרה קיבלו אתמול 12 מתנדבים וארגונים מנשיא המדינה
צילום: עמוס בן, גרשום, לע"מ
צילום: עמוס בן, גרשום, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין העניק ביום רביעי, 9 בספטמבר, את ״אות הנשיא להתנדבות״ לשנת תש"ף באירוע מצומצם שנערך בבית הנשיא. "אות הנשיא להתנדבות" הוענק על ידי הנשיא, זו השנה ה-47, ל-12 מתנדבים וארגונים. ארבעה מהזוכים קיבלו במסגרת הטקס אות מיוחד למתנדבים בתקופת המאבק בנגיף הקורונה. לצידם, הוענקו אותות לשמונה מתנדבים וארגונים העוסקים בשיקום טיפול וחינוך לאוכלוסיות במעגל העבריינות, שנבחרו לקבל את הוקרת החברה והמדינה לעשייתם ההתנדבותית. הנושא נבחר על רקע פועלו המוגבר של הנשיא לקידום תהליכי השיקום ומחיקת רישום פלילי לאזרחים, חיילים ומתנדבי שירות לאומי. האות הוא פרי יוזמת מוסד הנשיאות בשיתוף עם המועצה הלאומית להתנדבות.
 
באירוע נשאו דברים נשיא המדינה, נשיא המועצה הישראלית להתנדבות ברוך לוי, יו"ר הוועדה המייעצת לאות הנשיא להתנדבות קנת מן, ויו"ר הוועדה המייעצת לפועלים להתמודדות עם משבר הקורונה אלוף (במיל') רוני נומה. 

מועצת תנועות הנוער ו"הסתדרות החלוצה" קיבלו את האות על כך שעם פרוץ משבר הקורונה, פנו מתנדבי שנת השירות ותנועות הנוער החברות ב'מועצת תנועות הנוער בישראל' ביחד עם המחנכים מתנועות הבוגרים: תנועת "דרור ישראל", תנועות הבוגרים של המחנות העולים והשומר הצעיר ותנועת תרבות, לגורמים במערכת הבריאות ולמספר בתי-חולים והציעו את עזרתם במציאת פתרון חינוכי ראוי לילדי עובדי מערכת הבריאות. ביוזמתם לקחו חלק כ-15,000 ילדים וילדות. 

שרון ורדי, בת 66 מקיבוץ שמיר, מתנדבת למעלה משני עשורים במרכז הנוער של עמותת על"ם בקרית שמונה, בתוכנית "הפוך על הפוך" למען בני נוער בסיכון. פעילותה ההתנדבותית של שרון מבוססת על יצירת שיח עם בני הנוער. במרכזה עומד הרעיון כי יש ביכולתו של מבוגר משמעותי להוות מקור השראה לשינוי, שיאפשר את הרחקתם של בני הנוער מהרצף הסיכוני, תוך שהם מתפתחים, מתמודדים ורוכשים כלים לקבלה עצמית והתנהלות נכונה בסביבה חברתית.

חסר רכיב