קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

הקונגרס הציוני ה-38: יעקב בכר נבחר לדירקטוריון קק"ל וסילביו חוסקוביץ' להנהלת ההסתדרות הציונית העולמית

23/10/2020
בבחירות שהתקיימו אמש בתנועת העבודה הציונית לקחו חלק כ-95% אחוזים מתוך כלל הבוחרים מהארץ ומחו"ל. יעקב בכר ממענית הוא יו"ר התאחדות הארגונים הכלכליים הקיבוציים וסילביו חוסקוביץ' (נתיב הל"ה) כיהן בעבר כמזכ"ל הבונים דרור ושימש בשנים האחרונות בתור מנהל מחלקת החינוך בהסתדרות הציונית העולמית
מימין לשמאל: יעקב בכר וסילביו חוסקוביץ'
מימין לשמאל: יעקב בכר וסילביו חוסקוביץ'

הקונגרס הציוני ה-38 של ההסתדרות הציונית העולמית נפתח ביום שלישי לראשונה בהיסטוריה בצורה מקוונת. בפתח המושב נשא דברי ברכה זקן צירי הקונגרס מר גסטון צייאד, ואחריו נשאו דברים נשיא המדינה, ראובן ריבלין וראש הממשלה, בנימין נתניהו. בקונגרס הציוני הל"ח משתתפים 720 צירים מ-30 מדינות ברחבי העולם והוא מתפרש על פני שלושה ימי דיונים, מדי יום אחר הצהריים, בהתאמה לשעון בצפון אמריקה, בדרום אמריקה, באירופה, באוסטרליה ובישראל. 

אמש, התקיימו בחירות בתוך סיעת תנועת העבודה הציונית שמפלגת העבודה בישראל היא סניף בתוכה מבין 14 מדינות בעולם, ובכר וחוסקוביץ' נבחרו להיות נציגי הסיעה בדירקטוריון קק"ל והנהלת ההסתדרות הציונית העולמית. חוסקוביץ' שהחזיק בתיק החינוך בהסתדרות הציונית אמור להחזיק בתיק גם הפעם ומיועד להיות ראש המחלקה לפעילות ציונית עם אחריות גם על פעילות היהדות הפלורליסטית בעולם. הוא מסר כי הוא "שמח להמשיך להיות נציג התנועה הקיבוצית ולחזק את היהדות והציונות כאן בישראל ובקהילות היהודיות בעולם". 

היום (חמישי) בשעה 20:00 יסתיים הקונגרס, ועד אז אמורים להגיע להסכמות על כינון קואליציה ולהצביע על בחירת יו"ר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית, סגניו וחברי ההנהלה הציונית, כמו גם על ראשות קק"ל. על פי הנוהג הקיים לא רק חברי הקואליציה המרכיבה זוכים לתפקידים אלא שיש "קואליציה מקיר לקיר", במסגרתה כל ראשי התנועות והארגונים זוכים לתפקידים, גם מי שאינו חלק ממנה.


חסר רכיב