קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

מזכ"ל התנועה הקיבוצית: "מה שמתחיל בהסתה נגד הקיבוצים נגמר בגניבה של אבוקדו מהעצים וברמיסת שדות החיטה. הכל בגלל שאמרו לאזרחים שהחקלאים הם הפריבילגים במדינה"

בפאנל בו השתתף בהנחיית עיתונאי חדשות 12, דני קושמרו, נטלו חלק גם יו"ר השדולה החקלאית בכנסת, ח"כ רם בן ברק (יש עתיד), מזכ"ל תנועת המושבים, עמית יפרח, מזכ"ל האיחוד החקלאי, דודו קוכמן וראש המועצה האזורית רמת הנגב, ערן דורון.

בתשובה לשאלתו של קושמרו על המאבק סביב נחל העאסי בניר דוד, אמר מאיר: "הייתי אתמול בניר דוד. מדובר בקיבוץ במצור. להערכתי, אם יתנו לראש עיריית בית שאן, ז'קי לוי וראש המועצה האזורית עמק המעיינות, יורם קרין, לעבוד לבד עם הקיבוץ - הם יצליחו לפתור את הדברים."

על הדה לגיטימציה נגד ההתיישבות העובדת אמר: "לאורך תקופה ארוכה מאוד ובשורה שלמה של כלים, נעשתה דה לגיטימציה לכל ההתיישבות החקלאית – קיבוצים, מושבים, יישובים קהילתיים והתנחלויות. התוצאה היא שהציבור בישראל הבין שהחקלאים הם פריבילגים ואין יותר סיבה לכבד אותם או להעריך את בעלותם על גורמי הייצור, אנחנו רואים בכל סוף שבוע עשרות טרקטורונים וג'יפים שעולים על השדות הזרועים של המושבים והקיבוצים ועשרות אנשים שפושטים על מטעי האבוקדו וקוטפים, והכל בגלל שאמרו להם שהחקלאים הם הפריבילגים במדינה. הפכו אותנו למשיסה מסיבות פוליטיות ומדינת ישראל יורה לעצמה ברגל."

לצפיה בווידאו המלא של הפאנל: https://youtu.be/NScRu2vZ72w


תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב