קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

כנס חברה וקהילה ה-3: כולנו תנועה אנושית אחת (שימו לב לתאריך החדש!)

לאחר שנה וחצי של קורונה ועוד סבב לחימה אינטנסיבי, החליטו באגף חברה וקהילה של התנועה הקיבוצית להקדיש את הכנס השנתי של האגף לנושא המנהיגות, ולהפגיש ממלאות וממלאי תפקידים מקיבוצים בכל רחבי הארץ ליום של השראה, למידה ומילוי מצברים. "ההנהגות הקיבוציות הן המפתח לשגשוג הקהילות הקיבוציות, ולנו כתנועה יש אחריות לעזור להן להיות הכי איתנות שאפשר", אומרת ראשת האגף, ד"ר אילת גלס
כולנו תנועה אנושית אחת

כשצוות אגף חברה וקהילה החל לתכנן לפני מספר חודשים את הכנס האגפי השלישי, הרעיון המנחה היה לקיים שלושה כנסים אזוריים ולהקדיש אותם לנושא מהות החברות בקיבוץ. אבל, בישראל כמו בישראל, תכניות לחוד ומציאות לחוד, ושבועיים של לחימה קשה שהשליכה קיבוצים רבים בדרום אל מעגל האש וקיבוצים רבים עוד יותר בכל רחבי הארץ למעגל האירוח, התמיכה וההפגות – הובילו לשינוי התכניות.

"הבנו שהסבב האחרון, שמגיע לאחר שנה וחצי אינטנסיביות של התמודדות הקהילות הקיבוציות עם הקורונה, מחייב אותנו לחשיבה מחדש על הקונספט של הכנס", מסבירה ד"ר אילת גלס, ראשת אגף חברה וקהילה, ומוסיפה: "רצינו כנס שיעמוד בסימן הרעיון ש'כולנו תנועה אנושית אחת' - שיתייחס למציאות הישראלית, שייתן מקום מרכזי למרכיב הסולידרי שמאפיין את התנועה הקיבוצית, ובעיקר שיעמיד במרכזו את המנהיגות הקיבוצית שעמסה על כתפיה כל כך הרבה בתקופה הארוכה הזאת".

לפיכך הוחלט שהכנס שיתקיים ביום רביעי, 30/6, בעוטף עזה, בביה"ס האזורי (החדש והממוגן) שער הנגב, יתמקד בנושא של מנהיגות על כל גווניה – ברמה האישית, המקצועית, המקומית והאזורית. הכנס יבקש לתת מקום לחוויה של הובלת קהילה בחירום ובשגרה ולצייד את המשתתפות והמשתתפים בהשראה, רעיונות וכלים.

הכנס, שמיועד לממלאות וממלאי התפקידים החברתיים, ייפתח בפעילות של העמקת היכרות בין באות ובאי הכנס ולאחריה פאנל שכותרתו - "מעוצמה אישית לעוצמה קהילתית". בהמשך ייערכו מעגלי דיון מקבילים סביב סיפורי מנהיגות מקומיים מקיבוצים שונים וניתן יהיה לבחור מביניהם, ולאחריהם מושב בנושא חיזוק והצמחת מנהיגות מקומית רב דורית. בין לבין ישולבו אתנחתא אמנותית וארוחת צהריים עשירה ומפנקת.

המשבצת החותמת את היום מבטיחה סיום מצחיק וקולע: מפגש עם יוצרי "היהודים באים" על מנהיגות – האמנם אין חדש תחת השמש???
מי שירצה יוזמן להשתתף גם בסיור בביה"ס הייחודי שנבנה כולו כבי"ס ממוגן. 

"לנגד עינינו עומדים ממלאות וממלאי התפקידים שנושאים על כתפיהם את הקהילות הקיבוציות. חשוב לנו לפרגן להם, לאפשר להם להתאוורר ולצאת ליום צוותי שיחזק את העבודה המשותפת בינם לבין עצמם בכל קיבוץ, וגם יפתח את הראש והלב למפגשים חדשים עם שותפים ושותפות מכל הארץ", מסכמת גלס. "בסופו של דבר, ההנהגות הקיבוציות הן המפתח לשגשוג של הקהילות הקיבוציות, ולנו כתנועה יש אחריות לעזור להן להיות הכי איתנות שאפשר".

לחצו כאן להרשמה לכנס

חסר רכיב