קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

מאוחדים בהדרכה

כל שנה חדשה היא הזדמנות להתחדשות, להתפתחות וליצירת התאמות. גם מערך ההדרכה של אגף חינוך בתנועה הקיבוצית, יוצא לדרך חדשה. אם בעבר פעלנו בשני מערכי הדרכה נפרדים, האחד "שולחן ההדרכה" של הגן הקיבוצי, והשני, "בשבילי הייעוץ" – יועצי שבילים של החינוך החברתי קהילתי, היום אנחנו מערך אחד המונה 30 מדריכות של הגיל הרך ויועצות ויועצים של החינוך החברתי-קהילתי
המדריכות והיועצים במערך ההדרכה המחודש והמאוחד של אגף חינוך
המדריכות והיועצים במערך ההדרכה המחודש והמאוחד של אגף חינוך

יש לנו מערך הדרכה אחד הנותן שירותי ליווי, יעוץ והדרכה למערכות חינוך בכל הרצף החינוכי מלידה ועד הנעורים. מדריכות ויועצי מערך ההדרכה שלנו, מלווים ומדריכים בכ- 130 קיבוצים וישובים ברחבי הארץ כולה, מאלרום בצפון ועד אילות בדרום. בתחומי הגיל הרך או בחינוך החברתי, או גם וגם, נמצאים בקשר עם הנהלות הקיבוצים, הנהלות החינוך ושותפים לתהליכים קהילתיים ככל שנדרש. ישנן כ- 12 מועצות איזוריות שאנחנו לוקחים חלק פעיל מאוד בפורומים של מנהלות ומנהלי החינוך שלהם, ושל המדריכים והמדריכות.

אנחנו מעניקים ליווי שוטף למנהלי.ות  ולצוותיהם, בעבודה החינוכית השוטפת שלהם, מעבירים השתלמויות לצוותים, סדנאות חד פעמיות בנושאים פדגוגיים שונים, ושותפים (ביחד עם סמינר אורנים, סמינר הקיבוצים ומכללת אחווה) בקורסים מקצועיים של מנהלי חינוך, מטפלות ומדריכים חברתיים.

מערך ההדרכה שלנו נפגש אחת לחודש ליום עבודה ולמידה משותף לכולם, בו אנחנו מעשירים את עולמם של המדריכות והיועצים, בנושאי חינוך וקהילה האקטואליים ורלוונטיים לעשייתם. מתחברים לעשייה האקדמית העדכנית, בקיצור – לומדים, חושבים ומדברים חינוך באופן מתמשך וכדרך חיים.

כמו כן, כל אחת ואחד מן המדריכות והיועצים שלנו, מקבלים סופרויז'ן אישי על עבודתם, וכל אחד מהם משתתף במפגש עמיתים, ללמידה משותפת אחת לחודש. אנחנו מקפידים על השיח החינוכי המשותף, מצד אחד, ומצד שני  מחויבים לשיח מקצועי של כל אחד מתחומי הדעת המבוססים התפתחות – הגיל הרך, והחינוך החברתי. החלטנו ליישם את התפיסה הרואה את הילד כאחד מלידה ועד התבגרותו, ולתת ביטוי נוסף לתפיסה הדוגלת ב"רצף החינוכי".

מוזמנים לראות בנו כתובת לכל אתגר או משימה, נשמח להגיע לכל אחד מהקיבוצים, ולשרת אתכם לטובת איכות החינוך והטיפול במערכות החינוך שלנו במרחב הכפרי.

מאחלת לכולנו שנת חינוך נהדרת, מחדשת ומצמיחה, נשמח לשמוע מכם,

נעה שחר פיצר

מנהלת מערך ההדרכה של אגף החינוך בתנועה הקיבוצית

050-5791269
noashfi@tkz.co.il

חסר רכיב