קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

ביחד מול האומיקרון

כמו בגלים קודמים התכנסו, גם הפעם בזום פעילי ופעילות התנועה הקיבוצית ביחד עם עשרות ממלאות וממלאי תפקידים בקיבוצים, למפגש התמודדות עם הקורונה המתמשכת והגל החמישי שמכה באופן חד ומשמעותי בכלל הציבור במדינה ובתוך כך גם בקיבוצים
ביחד מול האומיקרון

ד"ר אילת גלס, ראשת אגף חברה בתנועה הקיבוצית: "פגשנו בזום כ-170 ממלאות וממלאי תפקידים מקיבוצים רבים, ערוכות ומוכנים, מתנדבים ופועלות, בשביל החברות, והחברים, התושבות והתושבים, בשביל הקהילה הקיבוצית כולה. נכון, הגל הזה תופס את כולנו בשחיקה, בעייפותבתמרונים בין בידוד במשפחה לקורונה בקהילה, אבל בו זמנית יש בנו כוחות ויצירתיותיש לנו את הקהילות הקיבוציות שלנו, את המשפחות שלנו ויש לנו את עצמנו".

במסגרת המפגש המשיכו הנוכחות והנוכחים להעמיק את ההכרות עם ובין ממלאות וממלאי התפקידים מקיבוצים שונים, וללמוד אחד מהשני ולחזק את מעגלי השוּתְפוּת.

דני עבודי, מנהל מרכז "קמה" באורניםפתח את המפגש, ודיבר על "שביל התקווה" מזווית ראייה חברתית אקולוגית, בדגש על יחסי הגומלין בין הון חברתי, הון אנושי והון מגשר. דני תאר את פרמידת המוטיבציות ועל פיה הדגיש את חשיבות חיזוק החוסן האישי במקביל לחוסן הקהילתי. המשתתפות והמשתתפים הגיבו בלוח השיתופי המקוון (פאדלט) וכתבו על חשיבות החיבור בין המערכות הקהילתיות השונות. 
לחצו כאן להקלטת ההרצאה של דני עבודי ולחצו כאן למצגת שהציג דני עבודי

דבי ברא"ס, ראשת אגף חינוך בתנועה הקיבוצית: "השיתוף הזה מעורר לפעולה - לעבודה במערכות הפורמליות והבלתי פורמליות, להסתכלות על הייחודיות של הפרטים, שהם חלק מהקהילה ומתוך זה לראות מה הקהילה יכולה או צריכה לעשות, לבחון איך להעצים פרטים בקהילה כשהתוקפנות וחוסר הסבלנות יוצאים בלהט החוצה, אחד כלפי השני".

טל וולפסון-דרום, מנהלת התרבות בקיבוץ יזרעאל, נתנה למשתתפים טיפ של אלופות על רעיונות שונים לפעילות תרבותית ולמפגשים יצירתיים בקורונה המתמשכת - לחצו כאן להקלטת הטיפ ולחצו כאן למצגת של טל.

להקלטות מעגלי שׁוּתְּפוּת בחדרי הזום לחצו כאן:

1. חיסון, חינוך והאתגר שבינהם - התמודדות עם מחוסנים ולא מחוסנים במערכת החינוך (אשדות יעקב)

2. מוגנות קהילתית-אחריות של כולם – צוות מניעת סיכונים בקהילה "קהילה ערה" (נען)
3. גבולות ללא גיל – התמודדות עם רבגוניות של התנהגויות (גבעת חיים מאוחד)
4. לעשות סדר – מי מנהל את אירוע הקורונה? (מ.א גליל עליון)
5. אין לי חשק לקום, אין לי כח לכלום – התמודדות עם שחיקת ממלאי תפקידים (שער הגולן) - לא הוקלט
6. והרי הודעת דוברות  צח"י – מה וכמה לדברר בעת הזו? (עין הנצי"ב)

חסר רכיב