קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

פותחים את הלב ואת הבית לפליטים והעולים שיגיעו מאוקראינה

התנועה הקיבוצית, בשיתוף בית ראשון במולדת ותנועת הבונים דרור, מקימה חדר מצב לריכוז הטיפול בפליטים ובעולים מאוקראינה ולסיוע בצרכים נוספים.
לוגו תנועה

כידוע, בימים אלה מתנהלת מלחמה בכל שטחה של אוקראינה וזרם הפליטים שהחל בשבוע שעבר הולך ומתרחב – בין  היתר ישנם רבים בעלי זכאות עלייה שמבקשים לעלות בהקדם לישראל.

צוותי משרד החוץ ונתיב וכמובן שליחי הסוכנות היהודית דואגים לתמוך וללוות את העולים תוך התארגנות לקליטה מאסיבית.

את חדר המצב המשותף מנהל עפרי רביב, ראש אגף צעירים ומעורבות בחברה: "אנו פונים לקיבוצים בבקשה לפתוח את הבית ואת הלב ולסייע ככל הניתן- הן במגורים זמניים והן בקליטת עלייה ארוכת טווח במסגרת בית ראשון במולדת. הקיבוצים תמיד התגייסו ברגעי משבר - הן בתוך ישראל והן כקולטי עלייה ואין לי ספק שכך יהיה גם הפעם".

הדס דניאלי ילין, משנה למזכ"ל התנועה הקיבוצית: "הלב של כולנו נמצא עם אזרחי אוקראינה ובעיקר עם הקהילה היהודית במדינה, לשמחתינו אנחנו יכולים לסייע. שליחי בית ראשון במולדת והבונים דרור נמצאים בדרכם לפולין, ואנו נרכז את הפניות לסיוע. אנחנו מבקשים כרגע מהקיבוצים להודיע לנו על אפשרויות הקליטה בקיבוצם- לדיור זמני ולבית ראשון במולדת. זהו צו השעה ואנחנו כמובן נתגייס ככל יכולתנו על מנת להקל על המצוקה".

ילנה קוברסקי, חברת קיבוץ משאבי שדה, מנהלת "בית ראשון במולדת", מבקש מהקיבוצים והקיבוצניקים לקחת חלק פעיל בסיוע: "אני פונה אליכם כחברת קיבוץ ציוני, משאבי שדה, שאני גאה להיות חלק ממנו - הקולט משפחות עולים מזה 25 שנים ונותן להם כלים מעשיים להשתלבות בישראל, תפתחו את הבית הקיבוצי לעולים שעוזבים את בתיהם וכל הרכוש ובאים עם ילדיהם למדינתנו – תגלו אחריות וציונות אמיתית!

נושא מצוקת הדיור הזמין בקיבוצים הנמצא על סדר היום בכל קבוץ וקיבוץ ידוע, אך זאת שעת חרום ועלינו להתגייס למשימה".

 

לפרטים נוספים אפשר לפנות במייל

ofri@tkz.co.il

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב