קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

שיתופיסט

שיתופיסט - המאבק לחברה סולידרית הוא ספר אוטוביוגרפי יוצא דופן, שיצא לאור השבוע בהוצאת הקיבוץ המאוחד-ספריית פועלים:

זהו סיפורו של אמרי רון, חבר הכנסת לשעבר וממנהיגיה הבולטים של התנועה הקיבוצית, המסופר מפיו בגוף ראשון, בעת שהמחברת היא בתו, לילך רון, שכתבה וערכה את הספר בסגנון דוקו-פרוזה לאחר מותו.

  

ערב הניתוח המכריע בלִבּו, שיעניק לו בסופן של תשע שעות אזמלים עוד שלוש שנות פעילות אינטנסיבית ומשפיעה ברוח ערכי הסולידריות, עורך אמרי רון, חבר הכנסת לשעבר ממנהיגי התנועה הקיבוצית, חשבון נפש עם קרבות חייו – המאבקים שהוביל בתנועה הקיבוצית על הדרך השיתופית, המערכה שניהל כחבר כנסת על דמותה הסוציאל-דמוקרטית של המדינה, החזית שלחם בה את מלחמות ישראל לצד רעיו הצנחנים, והעימותים הבלתי פוסקים שלו עם לבו הרעוע – וגם צולל אל קרבי אהבותיו: קיבוץ משמר העמק של ילדותו ובגרותו, בנות משפחתו וצלילי המנדולינה שלו.

  

הספר שיתופיסט

* מתאר לראשונה מקרוב את התפתחות משבר הקיבוצים בשנות ה-80, בעיני מי שהתריע והזהיר;

* חושף את מורכבות הסדרי הקיבוצים מול הבנקים והממשלה בשנות ה-90, מצד מי שנחלץ להובילם מטעם תנועתו;

* מנתח את תהליכי ההפרטה של הקיבוצים והמדינה בשנות האלפיים, בהשקפת המתנגד העיקש להם.

  

& זהו ספר אישי וציבורי כאחד, שדפיו שופעים להט אידיאליסטי שיתופי-סולידרי ומשנה סוציאל-דמוקרטית סדורה, לצד פירוט של עשייה פרגמטית בלתי פוסקת למען חברה ערכית וצודקת יותר.

  

& זהו ספר שחושף פרשיות מרתקות ומעניק הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של הפוליטיקה הישראלית ושל ההתנהלות החברתית-כלכלית-משפטית בארץ, בה בעת שהוא מעורר השראה לחשיבה מחוץ לקופסה ולהליכה נגד הזרם עם האמת והביטחון בצדקת הדרך גם אם הם גובים מחיר.

 

& זהו ספר של לוחם וחולם, שסלד מפוליטיקה, אך נכנס אליה כדי לשרת את הציבור, להשפיע ולשנות.

 

& זהו ספר מבקר ואוהב, שבין דפיו שזורות שיחות הנפש שעורך גיבורו-המספר עם עצמו, עם אשתו ובנותיו שמאמתות אותו עם רחשי לבו, ועם הקו הדק המפריד בין לבו החי ללבו הדומם.

 

& זהו ספר שנוטע את ההווה בתוך ההיסטוריה הרלוונטית, ובה בעת כולו חזון, תקווה ואמונה בדור הצעיר.

 

ח"כ שלי יחימוביץ': "ספר משובח, לכל מי שמאמין בדרך שלנו ובכלל... אינטליגנטי, כתוב נהדר ואמיץ"

  

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו: "את הספר כתבה וערכה בכישרון ורגש נפלאים בתו לילך"

  

יונה פריטל, מנהלת יד טבנקין: "אני קוראת בספר הנפלא הזה ושומעת את אמרי מדבר אליי, מדבר אל כולנו. הספר ערוך למופת ואני מאמינה ומקווה שיגיע לקוראים רבים, בעיקר לצעירים, כפי שאמרי נהג בחייו"

  

ד"ר עמירם אזוב, היסטוריון ומחבר רב המכר "צליחה": "הספר שיתופיסט הוא ניסיון ספרותי נועז ומוצלח"

   

מוקי צור, היסטוריון, איש רוח, מחנך, סופר ועורך: "הספר  היקר הזה כתוב  ברוב חן, בגילוי לב, עם הרבה חום וחוש טוב. נעשתה בו עבודה נהדרת. זהו ספר לוחם במאור פנים, אוהב ללא חנופה, גאה על מעשים, תוהה על מחדלים. זהו ספר חובה לחבר כנסת, גם אם נועל נעליים מהודרות; ספר קשה לחולמים, כי הוא מצווה עליהם לא להסתפק בקינה; ספר קשה למאמינים, כי איננו מבקש מהם להסתפק בתפילה. זהו ספר שלא אוהב רק להבין את העולם, אלא מבקש לשנותו"לפרטים נוספים: 

דורון נדיב - 052-4479167; לילך רון - 054-4802536;

הוצאת הקיבוץ המאוחד-ספריית פועלים - יח"צ - 03-5785810 שלוחה 119


חסר רכיב