קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

תערוכה חדשה במקום בזמן

26/02/2018
התמונה של ‏מקום בזמן - מרחב עבודה משותף‏.

שמי זהבית כרמל ואני אמנית ומאיירת.

נולדתי וגדלתי בירושלים, ואני מציירת ורושמת מגיל צעיר.​

כשהייתי צעירה צפיתי בהצגה ״מיכאל קולהאס״. ישבתי באולם מוקסמת, ובאותו רגע החלטתי ללמוד עיצוב לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב.

סיימתי עם B.F.A ועבדתי כמעצבת תפאורה ותלבושות בהפקות שונות, בתיאטרון,בקולנוע ובטלוויזיה. עסקתי בכך עד שהרגשתי מיצוי. רציתי לצור, האמנות קראה לי ,ונסעתי ללמוד תואר שני באמנות פלסטית בניו יורק. חייתי שם כארבע וחצי שנים, מלאות בכל הטוב והקושי שיש לעיר המופלאה הזו להציע. 

עם שובי לישראל, בשנת 2006, הוצע לי לאייר תרגום חדש לספר הקלאסי, שאהבתי מאוד בילדותי, "פלטרו ואני”, המתאר באופן קסום ופיוטי ידידות בין משורר לחמור. נהנתי מאוד לאייר את הספר, ואת הספרים הנוספים שבאו בעקבותיו. איורי הוצגו בהצלחה בארץ ובחו״ל, וזכו לשבחים. ​

במקביל לעבודתי כמאיירת, אני ממשיכה לצור ולהציג אמנות, בתערוכות קבוצתיות ותערוכות יחידה, ולטייל בארץ ובעולם. טיול אחד כזה, בדרומה של יבשת אפריקה, שינה את חיי. בטיול זה של שלושה שבועות, בטבע עוצר נשימה, נחשפתי למצוקתן של חיות הבר באפריקה, וכשחזרתי מן המסע, התחלתי להיות מעורבת באירגוני שמירת ושימור טבע, באפריקה ובעולם. כך נולדה תוכנית "Artio*A.I.R". תוכנית של ״שהות אמן״, המשתמשת באמנות על כל גווניה, ככלי לעידוד שמירת טבע. התוכנית, אותה יזמתי, מתגבשת בשיתוף פעולה עם ארגונים ואנשים פרטיים בארץ ואפריקה ,הבאים מתחומי התיירות, שימור טבע ועולם האמנות המקומי והבינלאומי.
חסר רכיב