קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

עידכוני צח"י

21.9.2020


תושבים יקרים,

מספר החולים המאומתים במועצה גבוה מאד. ומטפס מידי יום.  אנו עומדים היום על 110 חולים מאומתים !!!

 

השבוע, לראשונה מאז פרצה המגיפה, נרשם דו"ח על סך 5,000 ₪ לתושב שהפר את הנחיות הבידוד. הדוח נרשם בצער- אך אין לנו ברירה, מוטלת עלינו החובה לשמור על בריאות הציבור ולאכוף את ההנחיות  !!!

 

תושבים יקרים, זו לא בושה להיות חולה, זו לא בושה להיות בבידוד. בידוד היא הדרך לשמור על בריאות הקהילה.

דרכנו היא ערבות הדדית, שמירה על רווחת ובריאות כל אדם בקהילה. כך נהגנו בעבר כמועצה וכתושבים וכך ננהג גם בעת הזו !!!

 

לשירותכם הנחיות שמירה על בידוד למי שהיה במגע עם חולה מאומת: https://bit.ly/3iSibVt

לשירותכם הנחיות יציאה מבידוד לחולי קורונה שהחלימו: https://bit.ly/32QMs1i

 

לנוחיותכם – קיימים מתחמי דרייב אין באזור- לביצוע בדיקות קורונה בשטח ללא המתנה לתור. שימו לב כי יש להצטייד בהפניה מרופא לפני הגעה לבדיקה במתחמים אלו.  קישור למיקום האתרים:  https://bit.ly/32O9LsC

 

תושבים יקרים, אנו שבים ומבקשים, השמעו להנחיות הסגר ולהנחיות השוטפות !!! והמנעו מהפרת הנחיות הבידוד ומשהייה באירועים רבי משתתפים !!!

כולנו,יחד, כקהילה ערכית ומלוכדת ננצח ונצמצם את התפשטות המגיפה !!!

 

שלכם,

ראש המועצה אילן שדה

 --
20.9.2020

לחברים ערב טוב ושבוע טוב,

לאור כניסתו של צוות המרפאה לבידוד, אנו מעדכנים לגבי פעילות המרפאה בשבוע הקרוב ועד הודעה חדשה: 

֎ דורית הרופאה תגיע כרגיל, ביום שני 8:30 – 12:30 וביום חמישי 15:00 – 17:45. 

֎ תורים לרופאה אפשר לקבוע דרך צאלה בסלולרי 053-6245674 או בהודעת ווצאפ לסלולרי של המרפאה:  -054-6246031.

֎ צאלה ונירית זמינות להתיעצויות טלפוניות במידת הצורך.

֎ בדיקות דם ניתן להביא למרפאת ברקאי, כל בוקר מלבד רביעי ושישי, בשעות 7:30 – 8:00. כמו כן ניתן להביא בדיקות למרפאות קופת חולים בכרכור ופרדס חנה.

֎ מרפאת השיניים תהיה סגורה עד לאחר סוכות. כל התורים שנקבעו לתקופת החגים – מבוטלים, וייקבעו מחדש בהמשך.

מאחלים לכולם בריאות טובה!

צוות המרפאה וצח"י עין שמר

*******************

16.9.2020

שלום חברים!

עם פרוס החג והסגר, הנה כמה עדכונים.

בעין שמר יש כיום שני חברים שאומתו כנשאים ועשרים ואחד מבודדים, רבים מהם ילדים. במבואות עירון השכנים, נמצאו שתי מורות נשאיות ובעקבות כך נסגר בית הספר וכשליש מהתלמידים נמצאים בבידוד. חניכי נעל"ה לא הוכנסו לבידוד והם ממשיכים ללמוד כרגיל.

שירותים בקהילה בתקופת הסגר:

֎   משלוחים – אנחנו מחדשים את שירות המשלוחים לחברים מבודדים ולחברים בקבוצות סיכון שאינם יכולים להגיע למקומות ציבוריים. מי שזקוק למשלוח מוזמן לפנות לגלי יגודה בטלפון: 052-3795049.

֎   חינוך – מערכת החינוך תיסגר ומרבית הצוותים יצאו לחל"ת. בתחום החברתי ("החינוך הלא פורמלי") אנחנו עובדים על מתווה שיאפשר להמשיך חלק מהפעילויות בשיטת הקפסולות, ונפרסם את הפרטים בהמשך.

יוזמות פרטיות לפעילות ילדים ונערים – מבורכות, אך לא לשכוח לשמור על הכללים:  1. במקום פתוח – עד עשרים איש, 2. במקום סגור – עד עשרה. 3. להיפגש ב"קפסולות" – קבוצות קבועות לאורך השבוע.

֎   בריאות – המרפאה ממשיכה לעבוד. הרופאה תגיע (לאחר שתצא מהבידוד) וניתן לקבוע תור או התיעצות טלפונית דרך חגית 04-5374518. למרפאות חוץ או רופאים מקצועיים מומלץ לנסוע רק במקרים דחופים. מתלבטים מוזמנים להתייעץ עם האחיות.

נהג בית לא יעבוד. מי שזקוק לעזרה בנסיעות ייעזר בבני משפחה או בנסיעות של חגית בורלס. חגית נוסעת למרפאת דגני בחדרה בימים א', ג', ה' ברבע לתשע בבוקר, ואפשר להיעזר בה להלוך. במקרים מיוחדים אפשר לפנות לרבקה שדה.

֎   חדר האוכל – אנחנו חוזרים למתכונת מהסגר הקודם. ניתן לקחת אוכל אך לא לשבת בחדר האוכל. הודעה נפרדת תפרט את הכללים בחדר האוכל.

֎   כלבו – הכלבו ימשיך לפעול, וגם כאן חוזרים למתכונת הקודמת: לא יותר מעשרה אנשים בו זמנית.

֎   בריכה – אך ורק לתושבי עין שמר, ובהקפדה יתרה על כללי הריחוק וההתקהלות!

֎   המכבסה תהיה פתוחה.

֎   שערים – נזכיר כי בתקופת הסגר אין לצאת מהקיבוץ אלא לצורך עבודה מאושרת ולצורך הצטיידות במזון ותרופות. כמו כן אין להכניס אורחים לקיבוץ! כידוע, לכל חבר אפשרות לפתוח את השער דרך הטלפון... רק אנחנו נוכל לשלוט על תנועת הבאים בשערינו. השתמשו בכוחכם בתבונה.

ולסעיף הכי חשוב - נשמור על ריחוק פיסי ולא על ריחוק חברתי! ניזהר ממחלת הקורונה ועוד יותר ממחלת הבדידות! שימו לב לשכנים וחברים, והעזרו גם בנו לכל מצוקה. אפשר לפנות לכל אחד מאיתנו: ערן אפל, צאלה מור, אירית פואה, ענת גרוסמן, רבקה שדה, אוריין גנדלמן, יוחאי יגודה, עתר גבע, ענתי קצנלנבוגן, רוני גלעד,  קרן משיח, רקפת זהר, עדי רובין. אנחנו לרשותכם.

שיהיה חג שמח למרות הכל!!!

מצח"י עין שמר

חסר רכיב