קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

חסד אמת - בית הקברות שלנו

03/12/1957

משלחת מקיבוץ השומר הצעיר עין־שמר בראשותו של מזכיר הקיבוץ יוסף אשכולי, התייצבו אתמול בפני משפחת שטיינברג בפרדס חנה והציעה להעביר את גופת ילדם., שנקבר מחוץ לגדר בית העלמין בפרדס חנה, משום שאמו נוצרייה, לקבורת כקבר ישראל בבית העלמין כעין שמר.

המשפחה נתנה הסכמתה להצעה.
הקיבוץ דן עתה עם השלטונות על סידורי העברת הגופה.
ראש מחלקת הקליטה בהנהלת הסוכנות, מר י. ברגינסקי תבע מחברי הנהלת הסוכנות לבטל את הנוהג החדש של הצגת שאלות לעולים חדשים, אם נשיהן יהודיות ואם ילדיהם נימולו.

הפנייה באה לאחר שאירעו מספר מקרים מזעזעים בקשר לרישום פרטים אלה ע"י פקידי העלייה. נמסר, כי אשתו הנוצרייה של עולה הדש איימה להתאבד בשבוע שעבר, ברדת שיירת עולים מהאנייה "אנטוריה" בנמל חיפה, לאחר שנערכה חקירה בדבר דתן של נשי העולים, ואם ילדיהן של משפחות המעורבות נימולו כדין.

שאלות אלה הסעירו את המשפחות המעורבות. ובעיקר משפחות עולים ממזרח אירופה.

אישה נוצרייה אחת קיבלה התקפה היסטריה, לאחר שסירבה בתוקף ל־ מסור פרטים לנציגי מחלקת העלייה על דת בנה וסירבה לענות על השאלה אם הכן נימול או לא. בין העולים ממזרח אירופה יש משפחות מעורבות רבות. מחלקת העלייה נוהגת להעביר את פרטי הרישום למשרד הדתות, כדי שיוכל לפעול להכנסת ילדים שלא נימולו בבריתו של אברהם אבינו.

ממחלקת העלייה של הסוכנות נמסר, כי השליחים של המחלקה, המלווים את העולים, מוסרים בשובם דו"ח פנימי בצורת שאלונים על העולים, בשאלונים אלה הם מציינים, אם הילדים נימולו או לא,


הערה ממרה: בדקתי בבית הקברות ולא מצאתי את המצבה של הילד, האם מישהו יודע פרטים על הנפטר?

 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב