קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

לחגוג שוב את סדר פסח בחדר האוכל בקיבוצנו קיבוץ עין שמר | חמי סל

3 שנים עברו מאז שחזרנו לחגוג שוב את סדר פסח בחדר האוכל בקיבוצנו קיבוץ עין שמר, לאחר מכת הקורונה בשנתיים האחרונות.
מאות אנשים חזרו לקרוא שוב בהגדה מבית הקיבוץ הארצי-השומר הצעיר שמופיעה במהדורה מיוחדת אצלנו עם ציורים ואיורים מיתולוגים של חבר קיבוצנו איגנץ(יצחק) פלגי ז"ל, בסדר פסח קיבוצי ומרגש מאוד.
אני מביא כאן את דברי ברכת חג פסח תשפ"ב שכתבה והקריאה בראשית הסדר, רקפת זהר:
חג שמח לכל בית עין שמר, לחברים ותיקים וצעירים, לנקלטים החדשים, לאורחים, לילדים ולכל מי שמסובין איתנו – כמה טוב להיות ביחד, אחרי שנתיים של בידודים וריחוקים ומחלות והגבלות. תרשו לי להיעזר במילות התודה העתיקות והרלוונטיות תמיד: ברוך אתה ה', שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה – אמן!
ואחרי שהודינו לו /לה / להם, אני מבקשת להודות למי שטרחו והכינו עבורנו את החג הנפלא – לתמי צמח אשר על התוכנית, לצביה וייסברג ואסנת לוטן אשר על הסידור והעיצוב, לצפי גנדלמן ורענן הרמן ולכל צוות המטבח וחדר האוכל אשר על הקולינריה, ליותם חרודי על המוסיקה, התאורה וההגברה וכמובן ל Gali Yagoda והראל יגודה שידם בכול – תודה רבה!
הערב אני מזמינה את כולנו להתרחק לשעה קלה מהחדשות, מהטלפונים, מהטלוויזיה, מהישיבות, משיחות הקיבוץ, מהוויכוחים ואפילו מהקניות לחג – ולהתרכז אך ורק בשמחה.
ארבעה שמות לחג, ואנו נשמח בכל אחד מהם:
חג אביב שמח – אמנם הוא קצר אך מתוק ונפלא, ועכשיו הוא מקיף אותנו מכל עבר, עם ריחות הפריחה בתוך הקיבוץ וסביבו, קורא לנו לפתוח דלת, להרים את העיניים ולחייך 😊
חג חירות שמח – נזכור את משה הנער, שמבעד לחיי השפע בארמון ידע לראות את הסובלים והנאנקים שבחוץ. מי יתן שנדע גם אנו לראות את החיים עמנו ולצידנו ולאפשר לכולם חיים של שפע וחירות.
חג מצות שמח – שאותו נקדיש לחקלאים שלנו, שלמרות כל גזירות הרפורמה ממשיכים בזיעת אפם להוציא מהארץ לחם וגם מצות ואבוקדו, כי אין כמו מצה עם אבוקדו.
וחג פסח שמח – מי יתן שיפסחו עלינו צרות הזמן ואיומיו, ונהיה תמיד בצד הנותן והעוזר.
ותרשו לי בנימה אישית להקדיש את הברכה הזאת ל Uri Zohar Sal, שטס הלילה לגבול פולין אוקראינה עם משלחת שלתנועת השומר הצעיר - Hashomer Hatzair. יצג אותנו נאמנה וקח איתך צידה לדרך את ברכת עין שמר כולה.
חג שמח!חסר רכיב