קיבוץ עין שמר
קיבוץ עין שמר
חסר רכיב

בלילה הזה הכל השתנה לנו... | מורן בצר-תייר


חשבתי לעצמי, על הפעם הראשונה שהגעתי צעירה קיבוצניקית לבית משפחת תייר, לסדר פסח משפחתי כהלכתו, ושמאז אני אמנם שם אבל מנסה ללמד אותם לשיר כמה שירים כמו אז בקיבוץ משירונים...
חשבתי על הפעם ההיא בקורונה בכפר-הנוער רמת-הדסה אותו אני מנהלת, ותחושת השליחות והיחד שעטפו אותנו, או על הסדר שעשינו בפורטוגל בהיותי שחקנית נבחרת הנערות של ישראל , עם נבחרת
הנוער בכדורגל של שרף, בנין, זוהר ואחרים, אבל הכל זז הצידה, משום שכבר למעלה מחצי-שנה, הזכרונות מכל מה שהיה לפני ה- 7.10 הוכנסו לקופסה שנחה באי זו פינה, ואת מקומם תופסות השאלות והדאגות שלא מפסיקות.. .

אז מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות ?
והתשובה היא שבלילה הזה הכל השתנה לנו... ואולי יש לשאול, האם זה בכלל פסח או שעדיין סוכות, עם שרידי הסוכה ההרוסה שננטשה או נחרבה בזעם באותו בוקר ושלרבים כל-כך החלה ממנו ספירה חדשה.
כ- 200 ימים עברו מאז וזה בלתי ניתן להבנה והכלה .

את הסדר המיוחד הזה משפחתנו לא תחגוג. החג עם האוכל הכי טעים בעולם, תוכנן זה מכבר עם משפחתנו בקיבוץ נירים בעוטף ישראל, שמאז הפך לשטח צבאי.
אנחנו נשב יחד עם משפחות רבות שהפכו למשפחה גדולה בעל כורחן, עם שולחנות לא מלאים וחור גדול בלב, במקום שהפך לבית בעת הזו - כיכר החטופים.
האוכל שנאכל, אולי יזכיר מעט את הטעם הכל-כך מוכר של החריימה ולביבות הירק של סבתא לינה, מן הסתם ללא הצלחה יתרה, ועמם יעדר גם מגש הברכות המסורתי שמסתובב מעל ראשינו באהבה מהולה בחשש שמא יפול ...

איציק ואני נהיה נשואים החודש 30 שנה. חתונתנו השמחה, אלפי שנות אור ממציאות חיינו כרגע, היתה בחד ר-האוכל בו יישב הקיבוץ עוד מעט לסדר קיבוצי חם ועוטף, ילדי כיתה א' בוודאי ישאלו את הקושיות ואחרים ישירו ויציגו את "משה הכה בסלע" ועוד, וזה חשוב ונותן חוסן ואני מאחלת מכל הלב שיהיה לכם פסח רגוע ומלא בשורות טובות עם בוא האביב.

אבל לצד זה, נבקש שתחשבו על אסתר ואורן, ההורים של יגב בוכשטב, אחיננו, בחור צעיר בן 35 שנחטף באכזריות עם אשתו רימון, שלמזלנו כבר שבה אלינו, מביתם שבקיבוץ נירים, ועדיין מוחזק כבן-ערובה במרתפי החמאס בעזה.

תחשבו על יובל ונופר, אחיו ואחותו, על כרמלה ולינה הסבתות, ובעיקר תחשבו על המדינה שלנו ולאן פניה. ואז תסתכלו על יקיריכם, חבקו אותם ותאמינו שאפשר, ותרגישו שחייבים, ותפעלו יחד עמנו להחזיר את כל יקירינו לחיק משפחתם, להחזיר את הערכים שעליהם גדלנו, להחזיר את המדינה שאנו אוהבים, כי לכולנו מגיע שולחן חג מלא ומדינה שמגינה עלינו 

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב